Pojawia się Android 10 z nowym trybem ciemności i inteligentnymi odpowiedziami

W miarę postępów 22 sierpnia Google usunęło cukierki z nazw wersji swoich mobilnych systemów operacyjnych i ma je wydano Androida 10 suche Nowa wersja obiecuje zużywać mniej baterii i aby to osiągnąć, uruchomiła ciemny motyw dla całego systemu operacyjnego. I jest tak, że większość wysokiej klasy telefonów z Androidem używa ekranów OLED, które zużywają mniej energii, jeśli zostaną użyte czarne kolory; Wyłączone piksele nie zużywają baterii.

Aby uczcić premierę, firma słynnej wyszukiwarki zaktualizowała stronę internetową Androida i uruchomiła konkretnego Androida 10, w którym możemy zobaczyć twoje najbardziej wybitne wiadomości. W prawej dolnej części strony o ostatnim uruchomieniu małego systemu Android mamy ikonę, z której możemy przełączyć stronę w tryb ciemny, prawdopodobnie po to, abyśmy mogli zobaczyć, jak wszystko wyglądałoby, gdybyśmy odwiedzili ją z urządzenia z Androidem 10 w nowy „tryb ciemny”.

Najważniejsze cechy Androida 10

Podpis na żywo

Live Caption to nowa funkcja, która dodawać napisy za dotknięciem. Po włączeniu funkcji Live Caption na dole ekranu pojawią się napisy do filmów, podcastów i wiadomości audio. Funkcja jest również dostępna we własnej treści i wszystko działa bez połączenia z Internetem. Zasadniczo jest to transkrybent (który mam nadzieję jest lepszy niż Telegram).

Sprytne odpowiedzi

Kiedy otrzymamy wiadomość, Android 10 zrobi więcej niż tylko zaproponuje odpowiedzi. Również poleci nam co robić. Na przykład, jeśli mówimy o obiedzie, telefon zasugeruje odpowiedź (np. „Ok”), a następnie powie nam, jak przejść do restauracji z Mapami Google. Obiecują, że ta funkcja jest dostępna w aplikacjach innych firm.

Wzmacniacz dźwięku

Ta funkcja wzmocni dźwięk iPhone'a, odfiltruj szum tła i popraw ton, aby był słyszalny tak dobrze, jak to możliwe. Działa to podczas słuchania podcastów, oglądania filmów lub podczas rozmowy w zatłoczonym pokoju. Wystarczy założyć słuchawki, aby wszystko było lepiej słyszalne. Możesz wypróbować wzmacniacz dźwięku w aplikacji Google Play.

Nous recommandons:  Nowe rendery OnePlus 7T Pro mają bardzo znajomą konstrukcję

Nawigacja gestami

The gesty zostały ulepszone w tej wersji. Teraz możesz cofnąć się lub przejść dalej, powrócić do ekranu głównego lub przesunąć w górę, aby zobaczyć otwarte aplikacje. I wszystko super miękkie.

Tryb ciemny

Myślę, że ta funkcja wymaga mniej wyjaśnień. Jest to coś, co widzieliśmy w wielu aplikacjach od lat, a teraz będziemy go mieć w całym systemie operacyjnym. Jak wyjaśniliśmy na ekranach OLED czarny oszczędza baterię.

Android 10 poprawia obsługę urządzeń składanych

Nowa dostawa Androida również poprawia obsługę urządzeń składanych. Jak wyjaśnia Google „Składane urządzenia i 5G są dostępne tylko na Androidzie. Więc możesz korzystać z najlepszych i najnowszych funkcji na urządzeniach, które składają się, wyginają i poruszają się szybciej niż kiedykolwiek„.

Ponadto mają również poprawiona prywatność dodając nowe i bardziej inteligentne elementy sterujące, które pozwolą nam zdecydować, kiedy i gdzie udostępniamy dane z naszego urządzenia. Bezpieczeństwo również uległo poprawie lub poprawi się dzięki aktualizacjom zabezpieczeń, które są szybsze i łatwiejsze w Androidzie 10 niż kiedykolwiek: będą dostarczane bezpośrednio z Google Play.

Tryb ostrości, Android 10 pomoże Ci skupić się na tym, co Cię interesuje

Dostępny również jako aplikacja Google Play, Android 10 wprowadza nowy tryb, który nam pozwoli skup się na tym, co nas interesuje. Jest obecnie w fazie beta i pozwoli nam wybrać niektóre aplikacje, aby tymczasowo wstrzymać. Zasadniczo jest to tryb Nie przeszkadzać, ale z jednym dodatkowym akcentem.

Wreszcie mamy Link rodzinny, który pozwoli nam poprowadzić członków naszej rodziny, zwłaszcza najmłodszych, do nauki, zabawy i eksplorowania sieci przy ustalaniu limitów użytkowania, widzimy aktywność aplikacji, które korzystały z ograniczeń lub zarządzały nimi. Pozwoli nam również zobaczyć, gdzie się znajdują.

Już dostępny w Pixelu, wkrótce w pozostałych kompatybilnych urządzeniach

Android 10 zaczął wczoraj przybywać do Google Pixel. Jak zwykle premiera jest stopniowa, więc kompatybilne urządzenia będą go odbierać stopniowo. Czy już to otrzymałeś? Co myslisz